Vai ir laba ideja gulēt kopā ar savu suni? Tas ir pamatots jautājums, ko uzdot sev. Kā saimniekam ir grūti pretoties gulētiešanai: jūs neizbēgami galu galā ļaujat savam sunim atbrīvot sev vietu jūsu gultā. Taču, lai cik apburoša būtu jūsu kažoka bumbiņa, vai tas tiešām ir labs ieradums? Blanc Cerise jūs apgaismos, pastāstot parguļamās gultas ar suni priekšrocībām un trūkumiem.
Saimniekam labsajūtas avots…
Ir pierādīts: mēs labāk guļam, kad suns ir mums blakus. Šo secinājumu atklāja Mayo klīnikas (ASV) pētnieki. Tie pierādīja, ka pētāmie, kuri gulēja vienā telpā ar savu suni, guva labumu nolabākas miega kvalitātes. Paskaidrojums? Ir kaut kas nomierinošs, ja blakus ir suns: tā klātbūtne mazina stresu un veicina cilvēku labsajūtu.
Jo vairāk tāpēc, ka suņi viegli pielāgojas jūsuvakara rutīnai: atšķirībā nokaķiem, kuri var būt aktīvi arī nakts vidū, suņa miega laiks vairāk vai mazāk atbilst cilvēka miega ritmam. Tas nozīmē, ka jūsu mazais draugs var snaust vairākas stundas pēc kārtas (vai pat visu nakti), netraucējot jūsumiega ciklus.
…tāpat kā sunim
Mēs neesam vienīgie, kam patīk kopīgs miegs: tev jāzina, ka arīpiederības sunim ir tikpat interesantas. Gultasiesūcinātas ar tavu smaržu, mierinošs siltums, mīksta sega… Jūsu gulta izskatās kā paradīze jūsu mājdzīvniekiem! Nav brīnums, ka viņi naktīs vēlas tajā savilkties. Papildus priekšstatam par komfortu atcerieties, ka suņi ir sociāli dzīvnieki – viņiem ir nepieciešams kontakts. Tāpēc atrašanās saimnieka tuvumā rada patīkamu mīlestības un drošības sajūtu.
Miegāšana kopā ar suni: kādi ir mīnusi?
Higiēnas jautājums
Neraugoties uz visu mīlestību, ko mēs izjūtam pret savu mīluli, šāds ciešs kontakts nakts pēc nakts pakļauj to riskiem, par kuriem ir labi zināt:
- Zonootiskās slimības (pārnēsājamas uz cilvēkiem): gredzenplankumainība, pastereloze, leptospiroze… Joprojām ir jāievēro piesardzība, jo īpaši trauslu cilvēku gadījumā.
- Iekšējie parazīti: biežāk sastopamie, blusas, ērces un ērces var iemitināties palagu dobumos un kaitēt jūsu veselībai.
- Būsiet konsekventi: jūsu sunim ir nepieciešama skaidra sistēma. Ja vienu dienu viņam ir atļauts atrasties uz gultas vai dīvāna, bet nākamajā dienā piekļuve tiek liegta, tas var radīt viņam trauksmi.
- Esi regulāri jāpārbauda pie veterinārārsta: pirms ļaujat savam mīlulim gulēt kopā ar jums, pārliecinieties, ka tā vakcinācijas un attārpošana ir aktuāla.
- Būsiet higiēnas piekritēji: jūsu gulta nedrīkst kļūt par baktēriju savairotavu. Rūpējieties par savu gultas veļu, uzstādotpaklāju mazgāšanas biežumu. Regulāri mazgājiet suni ar šampūnu vai vediet viņu pie friziera, lai palīdzētu uzturēt veselīgu kažoku.
- Spiediet savu suni vakarā: negadījumi notiek! Pirms gulētiešanas aizvediet savu kucēnu, lai viņš atbrīvotos.
Spēt kopā ar suni nozīmē arī piekrist tam, ka uz viņapiedega pārvalka atradīsiet matus vai netīrumus, kas var būt pielipuši pie viņa ķepām pastaigu laikā.
Behaveirāla puse
Šim nakts rituālam var būtnegatīvas sekas uz suņa audzināšanu un uz saimnieka un mājdzīvnieka attiecībām. Daži uzskata, ka saiknes uzturēšana nakts laikā mēdz attīstīt sunim separācijas trauksmi, kas ir traucējums, ko dēvē arī parhipersatkarību. Citi uzskata, ka, ja suns tiek aicināts uz savu gultu, viņš piesavinās šo telpu kā savu un izrādīs agresiju.
Ungalu galā, daži suņi nav diskrētības karaļi: starp krākšanu, rūkšanu un vietas aizņemšanu gultā ne vienmēr visas naktis ir mierīgas!
Kādi piesardzības pasākumi, kas jāievēro
Ja vēlaties dalīties gultā ar suni, mēs iesakām:
Paturiet prātā, kamiegam kopā ar suni pirmām kārtām jānāk no abpusējas vēlmes: šo praksi nekādā gadījumā nedrīkst uzspiest nevienam no jums. Vai nevēlaties mājdzīvnieku savā gultā? Izveidojiet savā guļamistabā mazu, mājīgu stūrīti, lai jūs abi kopā varētu saldi sapņot. Visbeidzot, atcerieties, ka jūsu sunim jāprot izkāpt no gultas vai pamest istabu, kad jūs to lūdzat.