Ekoloģiska veļas kopšana ar MAIA

Ja rūpējaties par savu mājokli, tas nozīmē, ka katru dienu rūpējaties par to, lai jūsu interjerā būtu svaigs gaiss. Mēs tikāmies ar Mariju, zīmola MAIA dibinātāju, kura ir izstrādājusi savu videi draudzīgu tīrīšanas līdzekļu klāstu, lai padarītu mājokli pēc iespējas patīkamāku dzīvošanai. Viņa atbild uz mūsu jautājumiem par mājsaimniecības veļas kopšanu un dalās ar saviem noslēpumiem, kā saglabāt tās kvalitāti. Un tas ir lieliski piemērots brīdis, jo mēs sadarbībā ar MAIA komandu laižam klajā lieliskas cietas, dabīgas unno atkritumiem nekaitīgas traipu likvidēšanas ziepes.

Kāpēc jūs izveidojāt MAIA?

Ja nesen kļuvu par māmiņu, mana pārliecība ir mainījusies un attīstījusies. Man vissvarīgākais ir sniegt savām meitām vislabāko. Pārredzamība un cieņa pret vidi ir spēcīga pārliecība, ko vēlos nodot tālāk ar MAIA starpniecību. Taču ar to nepietiek: mūsdienās 2 no 3 mājsaimniecības produktiem satur veselībai toksiskas vielas, un tomēr tie ir produkti, kas ikdienā tiek lietoti mājās. Ar MAIA es vēlos solīt īpaši veselīgus, dabiskus preparātus, kas nesatur naftas produktus, alerģiju vai kairinājumu izraisošas sastāvdaļas un ir īpaši paredzēti ģimenēm (jutīgiem bērniem un pieaugušajiem!). Pirms MAIA es 10 gadus nostrādāju šajā nozarē, un varu jums garantēt, ka pilnīgi veselīgs, franču izcelsmes piedāvājums visiem mūsu ikdienas tīrīšanas līdzekļiem iepriekš nepastāvēja!

Kādus videi draudzīgus žestus jūs īstenojat ikdienā?

Manuprāt, es esmu ideāls piemērs paaudzei, kas ar katru dienu kļūst arvien ekoloģiski apzinīgāka un cenšas rīkoties labāk, izmantojot daudz mazu ikdienas žestu! Mana mazā māsa, kas ir desmit gadus jaunāka par mani, ir daudz videi draudzīgāka, un ir patīkami redzēt, ka jaunās paaudzes ir atbildīgākas.

Tāpēc es katru dienu cenšos rīkoties labāk savā pieejā patēriņam: mājās mēs ēdam no vietējiem produktiem! Esmu pieņēmusi dažus cietos bezplastmasas formātus (esmu pārgājusi uz cietajiem trauku ziepēm un kondicionieri, un esmu ar to ļoti lepna!). Kā dekorēšanas cienītāja tagad izvēlos tikai atbildīgus zīmolus, kas ražoti Francijā vai Eiropā. Tas ir arī iemesls, kāpēc man patīk gultasveļa un vannas veļa Blanc Cerise: jūs zināt, ka tie ir kvalitatīvi, dabīgi materiāli, ka ražošana ir pamatota un ka šī veļa kalpos ilgi! Esmu kļuvusi arī par atkritumu šķirošanas karalieni (Francijā mums joprojām ir slikti, salīdzinot ar kaimiņvalstīm, un man sagādā gandarījumu, ka mana plastmasas atkritumu urna piepildās lēnāk nekā agrāk!)

Videi draudzīgs veļas pulveris – mīts vai realitāte?

REALitāte!
Videi draudzīgs veļas pulveris patiešām eksistē (un nevajag maldināties ar skaistām reklāmām)! Jums tikai jāzina pareizie kritēriji, lai izdarītu izvēli ar tīru sirdsapziņu. Videi draudzīgs mazgāšanas līdzeklis nozīmē: dabiskas izcelsmes sastāvdaļas (un jo īsāks sastāvdaļu saraksts, jo labāk), sertifikāts vai etiķete (noskaidrojiet to iepriekš, jo ne visas etiķetes ir vienādas), pārstrādāts vai pārstrādājams iepakojums vai pat iepakojuma nav vispār. Uzmanieties no rūpnieciskiem mazgāšanas līdzekļiem, kas sevi pasludina par videi draudzīgiem, lai gan patiesībā tādi nav.

Kā rūpēties par savu gultas veļu?

Lagas veļas kopšana ir līdzīga kā apģērba vai mēbeļu kopšana: jāsāk ar pareizu produktu iegādi! Nav svarīgi, cik precīzi jūs ievērojat šķirošanas, mazgāšanas un žāvēšanas instrukcijas, ja izmantojat toksiskus sadzīves līdzekļus, kas iedarbojas uz tekstilšķiedrām, tas ir veltīgs darbs. Tāpēc mans pirmais padoms ir izvēlēties pareizus produktus un, ja iespējams, izvēlēties videi draudzīgus produktus. Salvetes parasti jātīra ik pēc 10 dienām, izmantojot uz etiķetes norādīto mazgāšanas programmu. Lai izžāvētu mājsaimniecības veļu, varat izmantot veļas žāvētāju, taču vienmēr izvēlieties maigu, maigu programmu, un uzmanīgi izņemiet veļu, pirms tā ir pilnībā izžāvēta, lai izvilktā veļa nebūtu pārāk daudz krokotu. Videi draudzīgāka ir arī žāvēšana gaisā: pirms pakarināšanas drēbes labi izkratiet, bet izvairieties no tiešiem saules stariem, jo tie var izbalināt krāsainas drēbes.

Par vai pret veļas mazgāšanu?

Atbilde, iespējams, jūs pārsteigs, bet es esmu izmēģinājusi desmitiem mājās gatavotu veļas mazgāšanas recepšu, taču neatradu tādu, kas mazgātu patiešām super labi, nepadarītu veļu raupju, nebojātu veļasmašīnu un neatstātu nepatīkamas smakas! Jūs nevarat improvizēt kā ķīmiķis. Lai mazgāšanas līdzeklis būtu efektīvs un dabīgs, tam ir jāatbilst precīzām specifikācijām, un mums bija vajadzīgi 18 mēneši, lai atrastu tādu MAIA mazgāšanas līdzekļa sastāvu, kas garantētu tādu pašu efektivitāti kā parastam mazgāšanas līdzeklim bez toksiskām sastāvdaļām. Pašdarināts mazgāšanas līdzeklis var radīt arī risku veļas mašīnai: pašdarinātā recepte laika gaitā var sacietēt un pakāpeniski aizsērēt notekas.

Cik bieži ieteicams mazgāt veļu?

Tas ir atkarīgs! Mēs mēdzam mazgāt veļasmašīnā bieži (varbūt nedaudz par bieži?). „Vienreiz valkāt un doties uz veļas urnu”, nevis sistemātiski! Ja apģērbs nav aptraipīts vai tam nav īpašas smaržas, to var valkāt vairākas reizes. Uzmanieties nepārspīlēt ar pārāk regulāru mazgāšanu, tā (nepārsteidzoši) kaitē videi, bet ilgtermiņā var arī sabojāt apģērba audumu.

Padoms, kā saglabāt savu veļu nevainojamu?

Man ir pat divi!

Lai tumšas krāsas gultasveļa ilgāk saglabātu lielisku izskatu, iesaku skalošanas ciklam pievienot divas tasītes kafijas, lai novērstu krāsas izbalēšanu.

Baltai veļai es iesaku pievienot mazliet cepamās sodas, lai tā saglabātu spilgtu izskatu.

Ko nozīmē rūpēties par savu mājokli kopā ar Maia?

Lai padarītu dzīves telpu patīkamu un veselīgu, mēs esam izstrādājuši trīs mājsaimniecības produktu līnijas:

Pirmo līniju veido īpaši veselīgi dabīgi mājsaimniecības tīrīšanas līdzekļi: tīrīšanas līdzeklis ar izsmidzinātāju, logu aerosols, grīdas tīrīšanas līdzeklis, cietās trauku mazgāšanas ziepes un cietais superdeskalers. Kas tos padara patiesi unikālus? To dabīgais sastāvs ir saderīgs ar pārtiku, tāpēc tie neatstāj toksiskas atliekas uz jebkuras virsmas mājās. Daudzas jaunās māmiņas ir pievienojušās mūsu kopienai, jo viņām šajā jomā bija nepieciešama pārliecība, un mēs ar to ļoti lepojamies! Otrais ir klāsts mājsaimniecības veļas (palagi, Post Views: 46

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *