Sajauciet krāsas un materiālus, izklaidējieties ar rakstiem, novirziet produktus no to primārās izmantošanas… Kā jūs jau esat sapratuši no Blanc Cerise, mums patīk dot jums iespēju spēlēties ar gultas veļu, lai radītu savu atmosfēru, jums piemērotu dekoru. Taču navgultasveļas bez gultasveļas: un, lai gan mēs šo daļu mēdzam atstāt novārtā, gultasveļas izvēlei ir jāpievērš tikpat liela uzmanība kā gultasveļas izvēlei. Šajā rakstā mēs aplūkosim spilvenu, kas ir viens no centrālajiem jūsu guļamvietas elementiem. Labs spilvens ir paredzēts jūsu komfortam, lai atbalstītu jūsu kaklu un nodrošinātu jums dziļu, mierīgu miegu. Tā kā jūs katru nakti noliekat galvu uz tā, ir vērts to izvēlēties ar vislielāko rūpību. Tātad, kādu spilvenu jums vajadzētu izvēlēties?
Dažādi spilvenu veidi
Kāda izmēra spilvens?
Atkarībā no tā, kādam nolūkam spilveni tiek izmantoti, tiem ir dažādas formas.
Sapņainām naktīm mēs dodam priekšroku taisnstūra formas spilveniem. Iemesls ir vienkāršs: spilvens nekad nedrīkst atrasties zem jūsu pleciem. Šādā veidā, pat ja nakts laikā daudz kustaties, tas pasargās jūsu mugurkaulu un neļaus jums galu galā nokļūt ar galvu uz matrača.
Kvadrātveida spilveni ir vairāk paredzēti atpūtai. Jo lielāki tie ir, jo labāk atbalsta muguru un galvu, kad lasāt vai skatāties televizoru. Nevilcinieties tos pavairot savā gultā, lai piešķirtu apjomu unizveidotu viskokaiņaināko atmosfēru.
Zaizmirstiet par spilvenu: lai gan tas var pievilināt ar savu vintage sajūtu un augstvērtīgas viesnīcas efektu, spilvens nav īsti ieteicams nomierinošam miegam. Tā cilindriskā forma ir pārāk šaura, lai pienācīgi atbalstītu kaklu. No otras puses, tas ir ļoti piemērots sēdēšanai vai kāju pacelšanai. Tāpēc izmantojiet to kā papildinājumu! Spilvens var būt ļoti noderīgs grūtniecēm, kuras to var izmantot, lai atslogotu vēderu un aizmigtu uz sāniem.
Komforts: cik stingram tam jābūt?
Komentora ziņā katram ir savas vēlmes: kamēr daži cilvēki ir īpaši mīksto spilvenu fani, citi nevar paciest aizmigt uz pārāk augsta spilvena. Tomēr ir aprēķināts, ka kvalitatīvs spilvens ļauj galvai nolaisties par trešdaļu. Papildus tam, ka tas ir sajūtu jautājums, ir būtiski zināt, kādu spilvenu izvēlēties atbilstoši savai morfoloģijai.
- Mīkstais spilvens: ideāli piemērots mazākiem cilvēkiem, mīkstais spilvens maigi apņem galvu. Tas joprojām ir ļoti lokans un ērts, tomēr sniedz nelielu atbalstu.
- Pusmīkstais spilvens: mīksts starpposms, ideāli piemērots cilvēkiem, kuri vēlas gan labu atbalstu, gan elastību.
- Uz stingru spilvenu: stingrs nenozīmē neērts. Pierādījums tam ir tas, ka daudzi gulētāji izvēlas spilvenu ar kompaktāku sajūtu. Tas labāk pretojas spiedienam un nodrošina lielāku atbalstu kaklam. Labākais veids, kā atrast savu sapņu spilvenu, joprojām ir pašam izmēģināt dažādas iespējas. Atcerieties, ka cietības pakāpi izvēlas arī un galvenokārt atkarībā no dabiskās pozas, ko ieņemat miega laikā.
Kādu spilvenu izvēlēties: ņemiet vērā savus miega paradumus
Lai kādu spilvena veidu jūs izvēlētos, optimāls komforts pirmkārt un galvenokārt ir atkarīgs no mugurkaula un kakla izlīdzināšanas.
Atkarībā no jūsu stāvokļa naktī
Tātad, vai jums vairāk patīk gulēt uz vēdera vai uz muguras? Pastāstiet mums, kā jūs guļat, un mēs jums pateiksim, kurš spilvena veids ir piemērots tieši jums.
- Ja mēdzat gulēt uz vēdera: šajā gadījumā mēs dodam priekšroku diezgan plakaniem, mīkstiem spilveniem. Mērķis? Lai jūsu galva pēc iespējas vairāk saglabātos dabiskajā mugurkaula pagarinājumā. Tas palīdz mazināt spriedzi, kas varētu rasties mugurā.
- Ja mēdzat gulēt uz sāniem: ideja ir izvēlēties spilvenu, kas ir pietiekami augsts, lai aizpildītu telpu starp galvu un pleciem. Tāpēc ieteicams biezs, vidēji ciets spilvens. Nekādu kakla sāpju!
- Ja mēdzat gulēt uz muguras: mērķis? Nodrošināt, lai jūsu kakls būtu labi atbalstīts un lai galva par katru cenu nekustētos atpakaļ. Tāpēc vislabāk izvēlēties spilvenu ar vidēju augstumu un salīdzinoši stingru, bet pietiekami mīkstu, lai galvaskauss varētu pietiekami iegrimt.
Atbilstoši jūsu personīgajām vajadzībām
Nekas nav sliktāk par sliktu miegu nepiemērotas gultas veļas dēļ. Iepazīstiet sevi un pasakiet „nē” veltīgi pavadītām naktīm.
Jūs ciešat no pārmērīgas svīšanas naktīs
Lai arī cik ļoti jūs pazeminātu temperatūru guļamistabā, izvēlētos vieglu segu un vēdinātu telpu, nekas nepalīdz: Jūs regulāri pamostaties ar slapjām palagiem. Izmēģiniet dabīgu spilvenu (pūku vai spalvu). Šāda veida spilvena priekšrocība ir tā, ka tas ar pietiekami vēdināmu pildījumu uzsūc sviedrus un ir viegli tīrāms.
Jums ir nosliece uz alerģijām
Uzliesmojuši kakti, iesnas un acu asarošana… Nav šaubu, ka putekļu ērcītes un jūs nesajaucaties. Ja ciešat no alerģijām, izvēlieties spilvenus ar sintētisko pildījumu, lai izvairītos no jebkāda riska.
Naktī jums bieži sāp kakls vai mugura
Vis varam piekrist: pamosties ar kakla sāpēm nav labākais veids, kā sākt dienu. Kas jums ir nepieciešams? Spilvens ar labu atbalstu. Atvadieties no pārāk mīkstiem spilveniem: izvēlieties ergonomisku atmiņas putu spilvenu, kas lieliski apskaņos jūsu galvas izliekumu un sniegs jums atvieglojumu katru nakti.
Dabisks vai sintētisks: kādu pildījumu izvēlēties?
Materiālu, no kura ir izgatavots spilvens, sauc par kāju pildījumu. Ir divu veidu pildījums: dabīgais un sintētiskais.
Naturāls pildījums optimālai kvalitātei
Imīļots sava pūkainuma un elpojamības dēļ, naturāls spilvens ir līdzīgs īstam augstākās klases produktam. Tā iekšpuse parasti ir pildīta ar dūnām un spalvām: jo lielāks spalvu īpatsvars, jo spilvens būs vieglāks un mājīgāks. Jo lielāks spalvu saturs, jo spilvens ir cietāks. Jūsu ziņā ir atrast ideālo līdzsvaru!
Blanc Cerise ir izvēlējies izstrādāt savus dabīgos spilvenus ar izcilu pildījumu, piemēram, sudraba pīļu pūkas no Francijas vai balto pīļu pūkas no Pireneju kalniem. Šāda veida spilveni dabiski seko galvas kustībām miega laikā. Tas nodrošina nepārspējamu komfortu: jūsu naktis nekad vairs nebūs tādas pašas. Visbeidzot, šie spilveni kalpo ilgāk nekā sintētiskie spilveni (ja tiek pareizi kopti).
Sintētiskais pildījums ērtai kopšanai
Sintētiskie spilveni ir izgatavoti no poliestera šķiedrām, kuru mērķis ir imitēt dabīga spilvena sajūtu. Tie ir ideāli piemēroti tiem, kam ir ierobežots budžets, un tiek novērtēti to hipoalerģisko īpašību un vieglās kopšanas dēļ. To elastība un mīkstums padara tos par patīkamiem spilveniem, kas piemēroti visām miega pozām.
Ir vēl divi citi sintētisko spilvenu veidi: ar poliuretāna putām pildīts spilvens (pazīstams arī kā atmiņas putu spilvens) un sintētiskā lateksa spilvens. Abiem spilveniem piemīt spēja ātri atgūt sākotnējo formu, sniedzot jums izcilu atbalstu. Atšķirība starp abiem spilveniem ir cena un to spēja regulēt siltumu.
Kad vajadzētu mainīt spilvenu?
Viņš tagad zina, kādu spilvenu izvēlēties. Bet vai zinājāt, ka tie ir jāatjauno biežāk, nekā varētu domāt? Jo, neraugoties uz visām rūpēm, ko plānojat tam veltīt, jūsu spilvena kalpošanas laiks ir ierobežots. Pat augstas kvalitātes modeļi laika gaitā zaudē savu formu un kuplumu. Tāpēc ir svarīgi tos regulāri mainīt, jo ir skaidrs, ka nav laba ideja neatlaidīgi gulēt uz nolietota spilvena. No vienas puses, jūs riskējat slikti izgulēties un, no otras puses, radīt sev nevajadzīgas sāpes.
Atkarībā no tā pildījuma un izmantoto materiālu kvalitātes spilvens kalpo no 2 līdz 3 gadiem. Ar nosacījumu, ka jūs par to pareizi rūpējaties: mazgājiet spilvenu vismaz divas reizes gadā un katru rītu paputiniet to, lai tas būtu mīksts.
Vai īsti nezināt, vai ir īstais laiks mainīt spilvenu? Lūk, dažas pazīmes, kurām vajadzētu jūs brīdināt :
- Jūsu spilvens vairs neatgriežas savā sākotnējā formā;
- Jūs regulāri mostaties ar sāpēm;
- Jums ir grūti atrast ērtu stāvokli;
- Jums nespējat no spilvena likvidēt smakas un dzeltenīgas halles.
Jūs regulāri mostaties ar sāpēm;
Jūsu spilvens vairs neatgriežas savā sākotnējā formā.
Viens pēdējais padoms: nevilcinieties izmantotkokvilnas spilvendrānas aizsargu. Būdams barjera starp spilvenu un jūsupilvena pārvalku, tas ilgāk saglabās jūsu spilvena veselību. Dekoratīvam akcentam atklājietBlanc Cerise spilvendrānu pārvalku kolekciju un ļaujiet vaļu savai radošajai izdomai, kombinējot krāsas un apdrukas.