Cik ilgs ir atjaunojošais miegs?

Katru pusdienu laiku ir viens un tas pats: kad esi norijis maltīti, plakstiņi kļūst smagi, ļoti smagi… Tu aizvien vairāk un vairāk zīst, un, pat nenojaušot, tu aizmieg pie datora. Vai nav pienācis laiks doties uz pāris minūtēm atpūsties?

Diegšana vai nediegšana, tēma dalās. Kamēr vieniem ir grūti iztikt bez tās, citi pret gulēšanu dienas laikā iebilst. Vēl jo vairāk tāpēc, ka pasaulē, kurā tiek vērtēta produktivitāte, tas bieži vien joprojām tiek nosodīts.

Vai siesta ir labs ieradums vai laika izšķiešana?Kādu laiku ir nepieciešama atjaunojoša siesta? Šajā rakstā Blanc Cerise šķiro patieso no viltus.

Siesta – laba vai slikta ideja?

Kā jau droši vien nojaušat, diegšana dienas laikā ir īpašiveselībai un labsajūtai labvēlīgs ieradums. Patiesībā snaudienam ir daži nepietiekami novērtēti ieguvumi, kurus būtu žēl sev atņemt.

Kad pamosties pēcpašu minūšu miega, tu jau izjūtitūlītēju labumu. Atjaunota enerģija, lielāka modrība un koncentrēšanās, mazāks stress… Jūsu smadzenes ir gatavas atkal uzsākt efektīvu pēcpusdienas darbu, līdzīgi kā mašīna, kas ir atvienota no strāvas padeves un iedarbināta no jauna.

Bet ar to ieguvumi nebeidzas:Sietas praktizēšanai ikdienā ir arī labvēlīga ilgtermiņa ietekme. Šim klusajam laikam ir spēja uzlabot atmiņu, regulēt emocijas, stimulēt radošumu un pat stiprināt imūnsistēmu. Un tas ir tikai sākums!

Tātad ir viegli saprast, kāpēc fani šo pārtraukumu padara gandrīz par svētu tradīciju. Taču siesta ne vienmēr tiek vienprātīgi atbalstīta. Daži cilvēki mēdz no tās izvairīties, jo viņiem rodas nepatīkams iespaids, ka pamostas vēl vairāk izsmelti nekā iepriekš. Šo parādību sauc par „miega inerci„, un tā var ilgt no dažām minūtēm līdz pat vairākām stundām.

Tātad, kā uzlādēt baterijas, lai pēc tam jums nebūtu pārāk lielas problēmas pamosties? Viss, kas jums jādara, ir jāspēlē ar miega ilgumu.

Kāds ir atjaunojošās snaudas ilgums?

Ideālais miega ilgums ir10 līdz 20 minūtes (neskaitot laiku, kas nepieciešams, lai aizmigtu). Atjaunojošais miegs ir viegli iekļaujams ikdienas rutīnā, un tas ir ideāli piemērots ātrai formas atgūšanai. Kā tas darbojas? Pamosties pirms dziļa miega. Ar šīm dažām minūtēm pietiks, lai atjaunotu enerģiju un neradītu miegainību atlikušajai dienas daļai.

Karaļējais miegs, savukārt, atbilstpilnam miega ciklam jeb 1 stundai 30 minūtēm. Šis ilgums ir visreģenerējošākais: tas ļauj gulētājiem atgūties pēc nepilnīga nakts miega, nepaliekot miglā. Tāpēc šie garie snaudieni nebūt nav paredzēti tikai bērniem, bet ir ieteicami cilvēkiem ar miega parādu, piemēram, nakts maiņu darbiniekiem. Tomēr izlaidiet tos, ja ciešat no hroniskas bezmiega slimības.

Visiem tiem, kuru darba grafiks ir pārslogots, joprojām ir iespējams sniegt sev atelpas brīdi dienas laikā. Ideja ir nevis aizmigt pilnībā, bet gan uz 5 minūtēm apturēt savu prātu top hroniski. To dēvē parmikrosestu: vienkārša acu aizvēršana un koncentrēšanās uz elpošanu uz dažiem mirkļiem var palīdzēt pretoties nelielai nomāktībai.

Kāds ir ideālais laiks, lai snauduļotu?

Jums zina, cik daudz laika veltīt snaudienam. Tagad jums tikai jāzina, kura dienas daļa ir vispiemērotākā atpūtai.

Nekas nav labāks par sekošanu savam bioloģiskajam pulkstenim, lai ātri aizmigtu. Pēc darba ražīguma maksimuma no rīta organisms dabiski nonāk miegainības stāvoklīlaikā no pulksten 13 līdz 15. Jūs noteikti jau esat piedzīvojuši šo slaveno pēcpusdienas nogurumu pat pēc vieglas maltītes. Atkārtots zīkšana, acu dedzināšana, uzmanības pavājināšanās… Signāli ir skaidri: šis ir īstais laiks, lai īsi pagulētu.

Neparko nav ieteicams sākt gulēt pēc plkst. 16.00. Tā ir taisnība, ka pēc saspringtas dienas kārdinājums snaudēt ir labi un patiesi jūtams. Viss, ko jūs vēlaties darīt, ir ieslīdēt zem palagiem. Bet neļaujieties! Vislabāk ir pretotiessiestas aicinājumam un vakarā doties gulēt agrāk nekā parasti. Jūs riskējat iejaukties gaidāmajā naktī un saskarties ar grūtībām aizmigt. Labāk izvēlietiesklusu nodarbi (lasīšana zem segas, vanna, mūzikas klausīšanās…), lai varētu atpūsties, nemainot sava turpmākā miega kvalitāti.

Sekmīga siesta: lietošanas instrukcija

Vai jums ir grūtības aizmigt? Nebīstieties Jūs varat iemācīties snaust. Līdzīgi kā sportistam, kurš vēlas uzlabot savu sniegumu, jums būs nepieciešams sevi kondicionēt. Jo vairāk praktizēsieties, jo vieglāk jums būs snausties. Laiks praktizēties: šeit ir daži padomi, lai jūs pareizi noskaņotu snaudīšanai.

  • Pagaidiet vismaz15 minūtes pēc brokastīm, lai dotos gulēt.
  • Sēdietiesklusā vietā, kur varat atpūsties. Mikrodrepu var lieliski veikt, sēžot. Ilgākiem snaudieniem izmantojiet dīvāna vai laba matrača komfortu. Atvelcmīkstu segu. Vai ir nepieciešams? Vide no 16 līdz 18°C, kasir ideāla temperatūra guļamistabā.
  • Piedomājiet paruzstādīt modinātājuun ieslēgt telefonā lidmašīnas režīmu, pirms ļaujat sev gulēt.
  • Mēģini izveidotīpašu miega rituālu: vienmēr atpūšoties vienā un tajā pašā vietā, vienā un tajā pašā pozā un darot vienas un tās pašas lietas, tavs ķermenis pats pāries miega režīmā.
  • Ja jums nepieciešams labs uzmundrinājums,izdzeriet kafiju tieši pirms snaudas. Tā kā kofeīns iedarbojas apmēram pēc 20 minūtēm, pēc miega jūs pamodīsieties īpaši uzmundrināti.

Ja runa ir par miegu dienas laikā, neietekmējot jūsunakts miegu, viss ir laika jautājums. Ekspress snaudiens vai pusotras stundas snaudiens:optimālais atjaunojošā miega ilgumsir atkarīgs no tā, cik noguris esat. Tomēr viens ir skaidrs, un tas ir tas, ka jūsu miegs būs vēl labāks, jakvalitatīvas aizkariņas. ĻaujietiesCherry White gultasveļas mīkstumam un pamostieties atpūties atpūties vairāk nekā jebkad.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *