Mierīgs miegs: 6 padomi mierīgam miegam naktī

Viņš sapņo par to, lai pamostos lieliskā formā un būtu gatavi sākt dienu ar labo kāju! Vienīgā problēma ir tā, ka realitātē izkāpšana no gultas biežāk ir drīzāk spīdzināšana nekā prieks. Jums ir grūtības izkļūt no nakts? Varbūt jūsu miegs nav kvalitatīvs. Un mēs zinām, cik ļoti slikts miegs var ietekmēt visu atlikušo dienu: miegainība, pastiprinātas emocijas, koncentrēšanās trūkums… Nekādu stresu: šodien Blanc Cerise atklāj visus savus padomusdziļamam un atjaunojošam miegam.

Ko mēs saucam par „atjaunojošu miegu”?

Pietiekams miega daudzums, lai saglabātu labu pašsajūtu, ir viens no ikdienas labsajūtas pīlāriem. Un daži labi ieradumi var palīdzēt to sasniegt.

Bet pirms mēs ķeramies pie lietas būtības, kas īsti ir atjaunojošs miegs?

Mēs runājam paratjaunojošu miegu, kad pamostoties jūtamies atpūtušies un labā formā. Tas ir kvalitatīvs miegs, kas palīdz gulētājam saglabāt labu fizisko un garīgo veselību.

Tu raksturo:

  • Tā ilgums:restoratīvais miegs ir miegs, kas ir pietiekami ilgs, lai organisms varētu iziet visas miega fāzes. Atcerieties: mūsu rakstā „Kāds ir miega cikls” mēs skaidrojām, ka nakts ir sadalīta dažādās fāzēs, kas atkārtojas, līdz veido ciklus. Ir zināms, kadziļā lēno viļņu miega fāze ir visatjaunojošākais nakts laiks gan ķermenim, gan smadzenēm.
  • tā nepārtrauktība: tā dēvēto atjaunojošo miegu nepārtrauc biežas vai ilgstošas pamošanās. Miegam jābūt nepārtrauktam visas nakts garumā.

Sagatavojiet mājīgu vidi mierīgam miegam

Padariet savu guļamistabu par miera oāzi

Vai zinājāt, ka atmosfēra, kurā guļat, var būtiski ietekmēt jūsu miega kvalitāti un veselību? Lai baudītuatpūtas miegu, ir svarīgi iekārtot guļamistabu, kas veicina atpūtu. Tas ietver:

  • guļamistabas temperatūru: mēs šim jautājumam pievērsāmies mūsu rakstā „Kāda temperatūra guļamistabai„. Tagad tu zini: 18 °C temperatūra guļamistabā ir ideāla, lai miegs būtu mierīgs.
  • gaismā: vakarā izvēlies pieklusinātu apgaismojumu, lai sagatavotu savu ķermeni aizmigšanai. Aizveriet žalūzijas unmiegāt kopā ar kaķi,miegāt kopā ar suni, krākstošs partneris… Tik daudz trokšņainu situāciju, kas var traucēt jūsu miegu!

Pievērsiet uzmanību gultasveļai un veļai

Ja cenšaties iegūtatpūtas miegu, gultasveļai ir vissvarīgākā nozīme. Ir grūti justies ērti uz nepareizas formas matrača, justies ērti uz pārāk cieta spilvena vai atrast miegu zem pārāk siltas segas!

Pareizas gultasveļas izvēlei jābūt jūsu prioritātei. Tāpēc mēs nežēlojam matrača kvalitāti. Un, ja pievienosikokainas guļamistabas irgultasveļa: izvēlieskvalitatīvu gultasveļu, kurā tu vēlēsies ievīsties, kad gulēt. Runājot par materiāliem, mazgātā veļaatzīmē visus parametrus: tā ir mīksta un viegli kopjama, piemērota visiem gadalaikiem. Blanc Cerise mēs to mīlam visās formās un krāsās!

Atgūstiet mierīgu miegu ar vakara režīmu

Izpildiet savu ritmu

Neatkarīgi no tā, vai guļat īsu vai biezu miegu, ir labi izveidotmiega paradumus, ejot gulēt un mostoties katru dienu aptuveni vienā un tajā pašā laikā (pat nedēļas nogalēs). Uzturotregulāru miega ritmu, tavam ķermenim būs vieglāk paredzēt gulētiešanas laiku unātrāk aizmigt.

Saskaņojieties ar savu ķermeni. Zīkšana, smagi plakstiņi, samazināta koncentrēšanās spēja… Kad atpazīsti šīs noguruma pazīmes, zini, ka ir pienācis laiks doties uz gultu, lai mierīgi izgulētos.

Novērsiet stresu

Stress un miegs nav savienojami. Un tas galvenokārt ir hormonu jautājums! Lai aizmigtu, organisms ieslēdz 2 mehānismus: no vienas puses, ievērojamu melatonīna ražošanu un, no otras puses, dienas laikā smadzenēs izdalītā kortizola līmeņa pazemināšanos. Stresa periodos organisms pirms gulētiešanas turpina ražot kortizolu. Šis kortizola pārpalikums traucē miegu, īpaši iemigšanas fāzi, neskatoties uz melatonīna sekrēciju.

Ja ciešat no trauksmes, pārliecinieties, ka esat izveidojisnomierinošu režīmu, un iekļaujiet tajā darbības, kas jūs nomierina: lasīšanu, jogu, meditāciju ar ēteriskajām eļļām, roku darbu… ideālā gadījumā pirms gulētiešanas.

Priekšraksti mierīgām naktīm

Pārtikas produkti, kuriem dodiet priekšroku un no kuriem izvairieties

Vis mēs zinām, ka vislabāk ir izvairīties no smagām vakariņām, ja vēlaties labi gulēt. Bet ko tad mēs ēdam, laiizvēlētos mierīgu miegu? Naturopāte Emma Lagrange atbildēja uz šo jautājumu mūsu blogā. Mēs apkopojam viņas padomus, kā veicināt mierīgu nakti :

  • Dodiet priekšroku vārītiem ēdieniem, lai gremošanas sistēmai nebūtu pārāk daudz darāmā;
  • Sastādiet ideālu šķīvi ar cieti saturošiem pārtikas produktiem, olbaltumvielām, kas ir triptofāna avoti (olas, soja, pākšaugi…) un omega-3 taukskābēm (lasis, sardīnes, skumbrija…);
  • Izdzeriet alkoholu un kafiju pirms gulētiešanas.

Visus Emmas padomus var atrast rakstā „Ko ēst, lai labāk gulētu?„.

Fiziskās aktivitātes labākam miegam

Nekas nav labāks par vingrošanu dienas laikā, laisagatavotos miegam. Kad dienas laikā kustamies, dziļā miega fāze ir lielāka, pateicoties labās pašsajūtas hormoniem (slavenajiem endorfīniem), kas izdalās smadzenēs, kad nodarbojamies ar sportiskām aktivitātēm. Sports ir īsts antistresa sabiedrotais, kas ļauj doties gulēt mierīgāk un pavadīt mierīgu nakti.

Tiek uzskatīts, ka vislabāk ir izvairīties no treniņiem vēlā dienas stundā, jo fiziskās aktivitātes paaugstina ķermeņa temperatūru. Tomēr mēs zinām, ka ķermenim ir nepieciešams zaudēt 0,5 līdz 1°C, pirms tas nogrimst miegā. Ja jums patīk trenēties vakarā, atcerieties, ka ir jāiet remdena duša, lai pakāpeniski pazeminātu ķermeņa temperatūru. Jūsu kārtaatpūtas miegam pēc treniņa!

Kā redzat, ir svarīgi izveidot miegam labvēlīgu vidi un izveidot ikdienas režīmu, lai pilnībā izmantotu laba miega pozitīvo ietekmi uz jūsu prātu un veselību. Atvadieties no bezmiega un pārgulēšanas un sasveicinieties ar kvalitatīvu miegu, piemērojot mūsu 6 šīs dienas padomus!

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *